Cep Telefonu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dış ticaret, girişimcilik, pazarlama, e-ticaret, yerel ticaret ve genel ticaret üzerine kurulumuş web platform.
12 Ağu 2019
77
0
6
Meslek
Android Developer
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde cep telefonları insan yaşamını temel gıdalar gibi doğrudan etkiliyor. Peki, maddi manevi hayatımızı etkileyen bu ürünleri nasıl seçmeliyiz? Yanımızdan bir an bile olsa ayıramadığımız cep telefonları bu kadar pahalı iken her an kırılma, kaybolma gibi risklere karşı ne yapmalıyız, hiç düşündünüz mü?

Bugün sizlere cep telefonunuzu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gösteren bir yazı hazırladık.

  1. İşlemci seçimi:
Akıllı cep telefonu alırken en çok dikkat edilmesi gereken husus işlemcidir. Qualcomm ve Snapdragon işlemcileri en çok kullanılan işlemciler. Snapdragon’un 800 serisi üst düzey telefonlar için en iyi tercih gibi duruyor.

  • RAM seçimi:
Akıllı telefon alacağınız zaman 4 GB veya daha üstü RAM’e sahip akıllı telefonlar tercih etmelisiniz.

  • Ekran seçimi:
Akıllı telefonlarınızın en fazla kullandığınız kısmı olan ekran seçiminde yüksek ekran çözünürlüğüne sahip, dokunmatik özelliği olan bir telefon tercih etmelisiniz.

  • Pil seçimi:
Telefonlarımız gün boyu elimizden düşmediği için şarjı tercih sırasında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan. İçimizde hiç yoktan pilim bir gün bari yetsin diyenler az değildir. Daha fazla etkileşimde kalmak istiyorsanız en az 3000 mAh ve üzerinde pili olan telefonları seçmelisiniz.

  • Kamera seçimi:
Cep telefonu sadece iletişim aracı değildir. Yanınızda bir kamera, televizyon, radyo, kitap da taşırsınız. Son model cep telefonlarının kameraları genellikle çok yüksek çözünürlüğe sahipler. Ancak siz iyi ve kaliteli bir kamera istiyorsanız diyaframa da dikkat etmelisiniz. Yüksek kalitede diyafram ve sensör size keyifli anlar sunacaktır.

  • Güvence seçimi:
Birkaç maaşımızla anca alabildiğimiz bir cep telefonunda üretim hatası sorunlarını gideren garantinin bir işe yaramayacağını biliyoruz. Örneğin 12000 lira gibi dev bir bütçeyle aldığınız cep telefonunuzu yıllık sadece 400 liraya Cepkask yaptırabilirsiniz. Bunun inanılmaz cazip bir fiyat olduğunu biliyoruz. Şaşırdığınızı da görüyoruz. Ama Türkiye’de cep telefonuna güvence dendiğinde ilk akla gelen Cepkask ile bu mümkün.

Evet, sadece 400 lira ile 12000 liralık telefonunuzu; ekran kırılması, sıvı teması, darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar, elektrik ayarsızlığı sonucu yüksek voltaja maruz kalma sonucu telefonun açılmaması, batarya patlaması ya da şişmesi, telefonun şarj süresinin kısa sürede bitmesi ya da şarj almaması, ses alamama ve ses gitmeme problemi, titreşimin çalışmaması, ana kamera ve ön kamera çalışmama vb. arızalarda koruyabilirsiniz.