Girişimcilik Ruhunu Canlandıracak 5 Püf Nokta

Dış ticaret, girişimcilik, pazarlama, e-ticaret, yerel ticaret ve genel ticaret üzerine kurulumuş web platform.

Manos

Member
13 Ağu 2019
78
0
6
Meslek
Şovalye
Hedeflediğiniz noktalara erişmek istediğinizde bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle hedeflerinize ulaşmada izleyeceğiniz stratejinin sizi sağlıklı bir şekilde ulaştırıp ulaştırmayacağına karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca girişimcilik yolunda hemen pes etmemeli ve kararlı bir izlenim ile hareket etmelisiniz. Yeni atılacağınız iş sizi başarıya götürebilir de götürmeyebilir de. Her olumsuzluk bir başarı olarak algılanmamalıdır. Tecrübe olumlu ve olumsuzlukların toplamı olduğu unutulmamalıdır.

Girişimcilik Ruhunu Canlandıracak 5 Püf Nokta 1

Hedef Koymayı İhmal Etmeyin

İyi bir girişimci hedefi olan kişidir. Hedefsiz hareket ederseniz başarıya ulaşamaz ve ilerleyemezsiniz. Bunun yapacağınız işte belirli bir hedef koymak, sağlıklı sonuç almanıza yardımcı olacaktır.
Dış Etkenlere Aldırmayın

Girişimcilerin en büyük sorunlarından bir tanesi dışarıdan gelen sözler ve davranışlardır. Bu işten kazanç sağlanmaz, yanlış yapıyorsun gibi söylemler sizi yapacağınız işten soğutmasın. Bunun için doğru bir hareket ile yaptığınız yoldan dönmemeli ve dış etkenlere aldırış etmemelisiniz.
Maddi Kaynakları İyi Hesaplayın

Girişimde bulunacağınız zaman elinizde bulunan maddi kaynakları iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Ayrıca gerekli olan kaynağı nasıl temin etmeniz gerektiği konusunda da profesyonel bir yol izlemenin ve bu kaynakları doğru olarak kullanmanız gerekir. Bu sayede istenen sonuçlar elde edilebilir.
Güvenilir Ekip Kurun

Her girişimcinin karşılaştığı sorunlardan bir tanesi her işi kendi yapmaya çalışmasıdır. Bu sayede gücü düşer ve motivasyon olarak da geride kalır. Bundan dolayı yapacağınız işte kaliteli ve güvenilir bir ekip kurarak hareket etmeni yararınıza olacaktır.
Büyüme Stratejisi Oluşturun

Yapacağınız işin başlangıç aşamasını planladınız. Bu aşamada büyüme stratejini de oluşturmanız gerekir. Çünkü atılacak olan adımların hepsi büyümeye etki edecektir. Bunun için strateji belirlenmesi daha iyi kararlar almanıza da yardımcı olacaktır.

İyi bir girişimci çevreyi en iyi şekilde analiz eden kişidir. Ayrıca ekonominin takip edilmesi ve ekonomiye göre stratejinin de oluşturulması girişimcinin özellikleri içerisinde yer alır. Sizde iyi bir girişimci olmak istiyorsanız kendinizi önce hazırlamalı ve daha sonra iktisadi bir çalışmaya ver vermelisiniz.