Özel Okul Devlet Teşvikleri 2019-2020 Dönemi Başvuruları

Dış ticaret, girişimcilik, pazarlama, e-ticaret, yerel ticaret ve genel ticaret üzerine kurulumuş web platform.

Manos

Member
13 Ağu 2019
78
0
6
Meslek
Şovalye
2019 eğitim öğretim yılı için bir çok özel okul devlet teşviki vererek çok sayıda öğrencinin daha uygun fiyatlarda okul kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. Özel okullarda eğitim gören öğrencilerin geleceği daha parlak olarak görünmüş olduğu için çok sayıda aile çocuklarının özel eğitim alması için çırpınmaktadır. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak bu gün siz değerli okurlarımız için Özel okul devlet teşvikleri 2019 şartları nelerdir? Burslar ve devlet destekleri ne kadardır? Başvuru tarihleri gibi başlıkları değerlendirerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz. Neler Var? [göster] Özel Okul Devlet Teşvikleri 2019 Henüz Kesinleşmedi 2019 eğitim öğretim yılı bayramdan sonraki hafta başlayacak ve haziran ayına kadar devam edeceği söyleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının geçen dönem yapmış olduğu bu açıklamanın ardından ise özel okullar devreye girerek teşviklerden yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuru tarihlerini belirlemiştir. Bu yıl özel okulların teşvik tarihi 10 Ağustos 2018 tarihinde başlayarak ve 6 Eylül 2018 Tarihine kadar da devam edeceği MENÜ 13.08.2019 Özel Okul Devlet Teşvkler 2019-2020 Dönem Başvuruları - KOSGEB Kreds https://www.kosgebkreds.com/ozel-okul-devlet-tesvkler/ 2/10 tahmin ediliyor. Teşvik için başvuru yapacak olan öğrencilerin talepleri ise MEB tarafından belirlenen tarihlerde yapılacak. 2019 Eğitim Öğretim yılında geçen dönem olduğu gibi 74 bin den fazla öğrencinin devlet teşviklerinden yararlanabileceği ve özel okullara kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri değerlendiriliyor. Eğitim Alanı Kontejan Eğitim Yılı Okul öncesi eğitim 6 bin öğrenci 2019 Yılı İlkokul 15 bin öğrenci 2019 Yılı Ortaokul 15 bin öğrenci 2019 Yılı Lise 15 bin öğrenci 2019 Yılı Temel Liseler 24 bin öğrenci 2019 Yılı Yukarıda bir tablo yardımı ile paylaşmış olduğumuz alanlarda alınacak öğrenci sayılarını siz değerli okurlarımız için değerlendirmeye aldık. Bunlar net olmayan tahmini değerlerdir. Asıl bilgi MEB’den alınabilir. Özel Okul Teşvik Şartları Nelerdir? Özel Okul Teşvik Şartları Nelerdir? Özel okulda eğitim almak isteyen öğrenciler için devletimiz teşvik vererek çok sayıda ailenin rahatlamasını sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu teşviklerden yararlanmak isteyen öğrencilerin aşağıda paylaşmış olduğumuz maddelere uyum sağlıyor olması gerekmektedir. T.C. vatandaşı olmak, Okul öncesi eğitimde 17 Mart 2013 ile 17 Eylül 2014 tarihlerinde veya arasında doğmuş olmak, İlkokul birinci sınıflarda 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla kayıt şartlarına sahip olmak, Beşinci sınıfa devam edeceklerde 17 Eylül 2018 tarihi itibariyle ortaokul veya imamhatip ortaokulu kayıt şartlarına sahip olmak, Ortaöğretime devam edeceklerde ortaöğretim kurumlarının kayıt şartlarına sahip olmak, Eğitim ve öğretim desteği alırken 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda sınıf tekrarı yapmamış olmak, Resmî/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında kayıtlı olmak, Eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olmak, Özel Okul Bursları Özel okullarda eğitim almak isteyen öğrenciler için bir çok okul burs imkanı sağlamaktadır. TEOG puanı yüksek olan öğrenciler için sağlanan burs yardımları KYK bursu olmamaktadır. Burs desteğinden faydalanacak olan öğrenciler tamamen okulun kendi bütçesinden ayırmış olduğu destekten yararlanabileceklerdir. 13.08.2019 Özel Okul Devlet Teşvkler 2019-2020 Dönem Başvuruları - KOSGEB Kreds https://www.kosgebkreds.com/ozel-okul-devlet-tesvkler/ 3/10 2019 Eğitim Öğretim yılında Özel okulların vereceği tahmin edilen burs oranları aşağıda yer almaktadır. 1. TEOG 490 ile 500 arası %100, 2. TEOG 480 ile 489 arası % 75, 3. TEOG 425 ile 459 arası % 50, 4. TEOG 375 ile 399 arası% 30 burslu okuyabileceklerdir. Özel Okul Devlet Destekleri Ne kadardır? Özel okulların öğrenciler için sunmuş olduğu devlet teşvikleri toplamda 3 bin lira ile 4,610 TL. arasında değişiklik göstermektedir. Özel okul devlet desteklerini aşağıda maddeler halinde siz değerli okurlarımız ile paylaştık. Okul Öncesi Eğitim Alanında 3.290,00 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır. İlkokul Alanında 3.960,00 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır. Temel Liselerde 3.960 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır. Ortaokul alanında 4.61000 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır. 2019 döneminde toplamda Toplam 75.000 TL. destek sağlanacak. Devlet Teşvik Tarihleri Özellikle liseye geçiş esnasında Okul puanına göre Anadolu liselerine giriş yapamayacak olan öğrencilerin velileri, çocuklarını özel okullara göndermek istemekteler. Bu doğrultuda ortalama 10 bin lira civarında olan özel liseler için devletten 5 bin lira civarında destek alınabiliyor. Bu destek için özel okul size yol gösterebiliyor. Yapılan başvuru neticesinde bir puanlama sistemi yapılıyor. Daha önce teşvik almak kolay olsa da 2019 döneminde zor olacağından bahsediliyor. Puanlama da aranan hususlardan bazıları; Ailede kaç öğrencinin okuduğu (başka öğrenci varsa ve maaş tek ise çıkma ihtimali yüksek) Ailenin toplam belgeli geliri, Ailenin nüfusu, Eğer çocuğunuzu özel liseye veya diğer okullara vermeyi amaçlıyor iseniz, teşvik yok gibi düşünmenizi tavsiye ederiz. Zira eğer talebiniz kabul görmez ise şartlarınız zorlaşacaktır. Çocuğu üniversite okuyan ailelere aylık maaş adlı haberimize göz atın! TAVSİYE EDİLEN BENZER KONU: DEVLETİN ÖĞRENCİLERE VERDİĞİ PARA YARDIMI Özel Okul T el Okul Teşvik Nedir? Ba vik Nedir? Başvuru Bilgileri? Kimler Y vuru Bilgileri? Kimler Ya… 13.08.2019 Özel Okul Devlet Teşvkler 2019-2020 Dönem Başvuruları - KOSGEB Kreds https://www.kosgebkreds.com/ozel-okul-devlet-tesvkler/ 4/10 Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri Sorgulama MART 2019 Belediye Hibesi Nasıl Alınır? (Güncel) Köyde İş Kurmak İstiyorum (Devlet Destekleri) Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı 2019 Dönemi Elektrik Borcu Taksitlendirmesi Nasıl Yapılır? Fakirlere Yardım Eden Kurumlar Başvuru Yolları (Güncel) Devlet Desteği Başvuru Tarihleri Destekten Yararlanmak İsteyen Özel Okulların MEBBİS Üzerinden Başvuruları 16 Ağustos 2018 – 06 Eylül 2018 Destekten Yararlanmak İsteyen Öğrencilerin e-Okul Üzerinden Başvuruları 16 Ağustos 2018 -06 Eylül 2018 Tercih İşlemi Yapabilecek Öğrencilerin İlanı 07 Eylül 2018 Öğrencilerin Tercih İşlemleri 07 -14 Eylül 2018 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 17 Eylül 2018 Nakil ve Kesin Kayıt İşlemleri 17-21 Eylül 2018 Ek Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 24 Eylül 2018 Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri 24-28 Eylül 2018 Başvuruda doldurulması gereken taahhütname örneğini; Özel okul teşvikleri gelir beyan taahhütnamesi bağlantısından, Resmi Gazete’de yayımlanan puanlama çizelgesini devlet teşvik puanlama listesi linkinden indirebilirsiniz. Verilecek olan destek şartları ve başvuru koşulları hakkında MEB tarafından yayınlanan kılavuzu inceleyebilirsiniz. 2019 yılı için başvuru tarihleri henüz netleşmemiştir. Başvurular hakkında kesin bir bilgi elimize ulaştığında sizleri de bilgilendireceğiz