Viral Video Yönetmenliği

Dış ticaret, girişimcilik, pazarlama, e-ticaret, yerel ticaret ve genel ticaret üzerine kurulumuş web platform.

Manos

Member
13 Ağu 2019
78
0
6
Meslek
Şovalye
Viral reklam adını virüslerden almıştır. Tıpkı virüsler gibi yayılma özelliği gösterdiği için bu adla anılmıştır. Viral filmler ya da reklamlar genellikle video paylaşım siteleri, sosyal medya ve e-posta yoluyla yayıldıktan sonra popüler olur. Çoğunlukla mizahî içeriğe sahip olan bu videolar, kameralı telefonlar ve birçok video cihazlarıyla amatörler tarafından da çekilmektedir. Viral filmler sosyal sorumluluk projelerinin de en önemli silahlarından biridir. Örneğin; yönetmenliğini Nadir Bekar’ın yaptığı insanın doğuşuyla ölümü arasında kısa bir çizgide sunulan ‘insan olma hakları’ güzel bir viral video örneğidir.
Reklam olarak insanların hafızalarında yer kazımaya devam eden viral reklamlar, ülkemizde çoğu kuruluş tarafından markalarına zarar verebilir düşüncesi gerekçesiyle sıcak bakılmamaktadır. Oysa ki Cadbury reklamındaki gorilin bateri çalmasını 15 milyon kişi izledi ve viral reklamın o kadar da kötü bir strateji olmadığı tüm dünyaya kanıtlandı. Bu reklamda ürününü hiç göstermeyen Cadbury marka bilinirliliğini de kat kat artırmıştır. Ürününü, markasını, hatta sloganının dillere düşmesini ve müşterilerinin zihnine kazınmasını sağlamıştır viral videosu sayesinde.
Siz de viral video yapmak istiyorsanız büyük bir ekipmana ve çok paralara ihtiyacınız olmayacaktır. Reklam ürününüz, el kameranız veya cep telefonunuz, oyuncunuz, senaryonuz ve doğallığınız da ön planda olursa, siz de viral video hazırlayabilirsiniz. Viral videoda önemli olan kendinizi izletecek özgün bir video fikridir.